ממחזרים בסטייל: טרנד הקיימות כובש את עיצוב הבית

ממחזרים בסטייל: טרנד הקיימות כובש את עיצוב הבית

ממחזרים בסטייל: טרנד הקיימות כובש את עיצוב הבית
אורי סלע, ישראל היום 17.10.21

רשתות דייגים שהופכות לתנורי אפייה, פמוטים מקפסולות קפה, ספה מבקבוקים ממוחזרים ואהילים מפסולת פלסטיק • המיחזור מגיע אל חללי הבית - והוא נראה טוב מתמיד

סוכנויות חיזוי הטרנדים המובילות הבטיחו לנו שהקיימות תהיה ממגמות־העל שיגדירו גם את תחום עיצוב הבית, וההבטחה הזאת מתממשת ומקבלת ביטוי הולך ומעמיק בשטח. מגמת המיחזור מעמיקה עוד ועוד, ומיישרת קו עם הרצון שלנו, הצרכנים, לטפל בערך הקיימות באופן חוצה סקטורים. כשמדובר בעיצוב הבית, מיחזור הוא גם להציל בקבוקי משקה ולהפוך אותם למעמד לגלילי נייר טואלט, אבל תודעת המיחזור קפצה ראש לתוך הבריכה של הגדולים.

יצרני מוצרי החשמל לבית מאמצים יותר ויותר את האג'נדה הממוחזרת ומציעים לנו מקררים, תנורים ומכונות קפה, שעשויים מחומרים ממוחזרים ופסולת תעשייתית נוספת שהופכת בחזרה לחומר גלם. רק לצורך ההמחשה, מי שפועלים באופן הזה מצליחים למחזר בשנה יותר מ־1,000 טונות של פלסטיק וחומרים נוספים.

צמיגים

צמיגי כלי רכב עשויים מתרכובות גומי שמבטיחות חוזק ועמידות. כשצמיג יוצא משימוש, יש היודעים לייצר לו פרשנות שונה לגמרי, כזאת שמתאימה לחללי הבית הפרטי. בתעשיית האופנה משתמשים בצמיגים ממוחזרים לייצור תיקי גב ותיקי יד במראה אורבני־תעשייתי. בתחום עיצוב הבית מתחו עוד את הגבול, וניתן למצוא היום פריטי ריהוט כמו שולחנות, גופי תאורה ומערכות ישיבה, שמשלבים צמיגים שיצאו משימוש.

שזלונג רחב מרופד צמיגים ממוחזרים, Neutra, צילום: עדי גלעד

שזלונג רחב מרופד צמיגים ממוחזרים, Neutra, צילום: עדי גלעד

משטח השולחן מחופה צמיגים ממוחזרים, Neutra,, צילום: עדי גלעד

משטח השולחן מחופה צמיגים ממוחזרים, Neutra, צילום: עדי גלעד

אהיל עשוי צמיגים ממוחזרים, Neutra, צילום: עדי גלעד

אהיל עשוי צמיגים ממוחזרים, Neutra, צילום: עדי גלעד

לכתבה המלאה       לקולקציית הרהיטים

Meet the Author

Add some profile text to talk about the author

Subscribe

Explain the benefits of subscribing